معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > کتاب گزیده ای از دیوان امام خمینی (ره ) به زبان رومانیایی


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ گزیده ای از دیوان اشعار امام خمینی (ره)

کتاب گزیده ای از دیوان امام خمینی (ره ) به زبان رومانیایی

این کتاب در چاپ اول با تیراژ دو هزار جلد منتشر گردید و به موسسات فرهنگی و هنری رومانی و مراکز اسلامی این کشور ارسال شد.
هدف از انتشار این مجموعه معرفی وجه دیگری از شخصیت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که بیانگر منش عرفانی آن حضرت به مشتاقان و هنرشناسان است که به رغم معرفی در برخی از رسانه های اروپایی مورد توجه کافی قرار نگرفته است.
اشعار برگزیده در این اثر شامل: چشم بیمار، محفل دلسوختگان، آرزوها، کاروان عمر، رخ خورشید، حسن ختام، مستی عاشق، بار امانت، غمزه دوست، شهره شهر، دریا و سراب، سبوی دوست، پرتو عشق، عید نوروز، پرتو خورشید، پرتو حسن، باده عشق، درگاه جمال، جلوه دیدار می باشند.
در مقدمه این کتاب با اشاره به سیر تاریخی شعر فارسی طی دوازده قرن گذشته که نقطه درخشانی در تاریخ ادبیات جهان و انعکاس روح ملت تمدن ساز ایران بوده است به شعر و ادب بعنوان وسیله ای برای بهتر رساندن پیام الهی و انسانی از سوی عرفا با استفاده از زیبایی هایی تشبیه و تمثیل تاکید شده است.
در بخش دیگری از مقدمه این کتاب به زندگینامه و توصیف ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی (ره) از سوی چهره ها و شخصیت های بین المللی پرداخته شده است.
با توجه به علاقه رومانی ها به زبان و ادبیات فارسی و ترجمه برخی از آثار شعرای ایرانی به زبان رومانیایی، این مجموعه نیز به این زبان ترجمه و منتشر گردید.


١٦:٥٥ - 1396/04/09    /    شماره : ٤٦٢٧١٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٧خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر