معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > پیگیری برنامه خواهر خواندگی شهر اراک و پیتشت


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر رومانی در پارک بانوان اراک درخت صلح و دوستی کاشت

پیگیری برنامه خواهر خواندگی شهر اراک و پیتشت

آدریان کوزیانسکی در حاشیه این آیین  اظهار کرد: حفظ و بهبود مناسبات زیست محیطی از امور مهم و زیربنایی در توسعه هر جامعه است و باید به عنوان رفتار اجتماعی نهادینه شده با مشارکت تمامی اقشار دنبال شود. 
وی بیان کرد: درختکاری سرمایه گذاری در حوزه طبیعی است و اشاعه این فرهنگ چه با کاشت درخت و چه نگهداری بهینه از آن در هرکجای جهان مهم و باارزش است. 
سفیر رومانی اظهار کرد: در جریان سفر 2 روزه به اراک برنامه خواهرخواندگی پیتشت آرجش رومانی با کلانشهر اراک دنبال شد و افتخار است که در جریان این برنامه با درختکاری گامی در زمینه زیست محیطی نیز برداشته شد. 
سفیر رومانی پس از این آیین از موزه حمام چهار فصل، مجموعه تاریخی بازار و موزه حسن پور اراک نیز بازدید کرد و در آیین درختکاری گردنه سیبک اراک نیز حضور یافت. 
آدریان کوزیانسکی در حاشیه آیین درختکاری گردنه سیبک نیز به ایرنا گفت: ظرفیت های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی زیادی در اراک وجود دارد و در سفر به این کلانشهر دیدارهای خوبی با مقامات مختلف استان مرکزی و شهرستان اراک انجام شد. 
سفیر رومانی اظهار کرد: اراک از 15 سال گذشته تاکنون توسعه چشمگیری داشته که نشان از فعالیت های مختلف اقتصادی و فرهنگی در این شهر دارد. 
آدریان کوزیانسکی سفیر رومانی در نخستین روز از سفر خود به اراک (14 اسفندماه جاری) در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر اراک شرکت کرد و ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی و جمعی از صنعتگران استان مرکزی نیز دیدار داشت. 
کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر 520 هزار نفر جمعیت زندگی می کند. 


١١:١٦ - 1396/12/16    /    شماره : ٥٠٣٦٧٠    /    تعداد نمایش : ١١١خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر