معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: جمعه ٣١ شهريور ١٣٩٦ |
رئیس مرکز اسناد و کتابخانه مجلس شورای اسلامی ایران در نشستی با رئیس مرکز فناوری آکادمی علوم رومانی درباره تبادل اسناد و نسخ خطی مربوط به اسلام و کشورمان تفاهم کردند.
مدیر عامل فرانسوی کارخانه خودروسازی داچیایی رومانی روز چهارشنبه بر رشد قابل توجه صادرات قطعات و فروش خودروهای سواری رنو در ایران و افزایش آن در 6 ماهه اول سال 2017 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تاکید کرد.
آقای لازار کومانسکو وزیر امور خارجه سابق رومانی و مشاور عالی اتاق بازرگانی با جناب آقای حمید معیر سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخارست در خصوص روابط تجاری بازرگانی و سیاسی و اقتصادی دو جانبه در محل سفارت دیدار و گفتگو کرد
ئیس جمهور سابق رومانی در کنفرانس بین المللی مبارزه با تروریسم در بخارست با طرح این سئوال که چرا در اوائل هزاره سوم نیاز به دیپلماسی فرهنگی داریم؟ گفت: جهان درحال تغییر است و به همین دلیل برای مبارزه با تروریسم نیاز به استراتژی طولانی مدت و درک نظام چند قطبی جهان داریم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در رومانی در کنفرانس بین المللی تروریسم و چالشهای جدید خاورمیانه در بخارست، گفت:بر اساس برخی ارزیابی ها، عمر داعش در عراق به سر آمده و این گروه در سوریه نیز نفس های آخر را می کشد.
بنابر مصوبه شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور آخرین دوره آزمون جایابی در تابستان 1397 برگزار خواهد شد
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با هدف شناسایی و معرفی دانشمندان و پژوهشگران برتر این جشنواره را برگزار می کند .
تاب ترجمه گزیده ای از دیوان اشعار حضرت امام خمینی (ره) به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بخارست از سوی موسسه انتشاراتی هرالد به زبان رومانیایی به زیور طبع آراسته شد.
شرکت در آئین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی مسلمانان رومانی
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در نیویورک دیدار و گفتگو کردند. روابط دو جانبه، برجام، مسائل منطقه ای و بین المللی از محورهای گفتگوی دو وزیر خارجه بود.
وزرای خارجه الجزایر، بلاروس و نروژ با دکتر ظریف در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد - نیویورک رايزنى كردند.
دکتر محمد جواد ظریف در نشست بین المللی سوریه که به ابتکار اتحادیه اروپا و در سطح وزیران امور خارجه در نیویورک برگزار شد، شرکت و در سخنانی مواضع کشورمان را تشریح کرد.
وزرای خارجه ایران و استرالیا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کردند. روابط دو جانبه، مسائل کنسولی، برجام، مسائل منطقه ای و بین المللی از محورهای گفتگوی این دو مقام بود.
وزرای امور خارجه ایران و کانادا دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار در خصوص برجام و مشکلات کنسولی ایرانیان مقیم کانادا گفتگو شد.
وزرای خارجه ایران و اردن در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد رایزنی کردند.
در دیدار آندرس ساموئلسن وزیر خارجه دانمارک با محمد جواد ظریف، ضمن بررسی راههای گسترش روابط دو کشور، در خصوص موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی و برجام تبادل نظر شد
در دیدار وزرای امور خارجه ایران‌ و اسلوونی راههای تقویت روابط دو جانبه، برجام،‌ مسائل بین المللی و منطقه ای از جمله همه پرسی در کردستان عراق مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
فیلیپو گراندی کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و ضمن تشکر از میزبانی و مهمانوازی ایران در پذیرش پناهندگان افغانی در خصوص آخرین وضعیت پناهندگان میانماری و سوری گفتگو کرد.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر