معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧ |
دور پنجم گفتگوی بین الادیان اندیشمندان ایران و رومانی از تاریخ 25 تا 29 آبان در قم برگزار شد.
در مراسم تقدیر استوار نامه دکتر مرتضی ابوطالبی، سفیر جدید ایران در رومانی، رییس جمهور یوهانیس بر استفاده از فرصت های موجود جهت توسعه روابط با ایران تاکید کردند.
روز جمعه مورخ 1397/8/25 مصادف با شب امامت امام زمان عج جلسه معارفه سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در رومانی در جمع ایرانیان برگزار گردید.
مرتضی ابوطالبی، سفیر جدید ایران، روز جمعه رونوشت استوارنامه خود را به وزیر خارجه رومانی تسلیم نمود.
روز دوشنبه 14 آبان مراسم بزرگداشت روز دانش آموز در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با حضور دانش آموزان مدرسه توحید بخارست برگزار شد.
نامه مدارک پزشکی لازم برای دریافت گواهینامه به صورت وکالتی
اعطا گواهینامه شغلی به کارگران ایرانی در خارج از کشور حقوقی را برای این افراد در حوزه های مختلف اعم از کنسولی ایجاد می نماید که می توانند از آن بهره مند شوند.
Saadi Foundation will hold: The First Winter Persian Language and Literature Refresher Course.
بنیاد سعدی نخستین مدرسه زمستانی دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی را در تهران برگزار می کند.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
دکتر ظریف در پیامی به همایش تبیین سیاست همسایگی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: دقت و اهمیت بیانات مقام معظم رهبری در موضوع همسایگان در سیاست خارجی فصل جدیدی را در توجه خاص به این موضوع هم در عرصه اجرا و هم درعرصه تحقیق و پژوهش گشوده است.
قاسمی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که به دنبال حضور وزیر امور خارجه در نشست حزب «ندای ایرانیان» برخی از رسانه ها و منتقدان این اقدام وزیر امور خارجه را حزبی و جناحی قلمداد کرده‌اند و بعضا مدعی شده‌اند که ایشان به دنبال اهداف خاصی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ است، تصریح کرد: آقای ظریف یک شخصیت برجسته در عرصه سیاست خارجی و بین الملل است و چون وزیر امور خارجه هستند با دعوت های زیادی در داخل و خارج کشور مواجه هستند که ایشان نیز براساس موقعیت و فرصتی که در اختیار دارند در برخی از این نشست‌ها شرکت می‌کنند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی از پیگیری وضعیت زندانیان ایرانی در آمریکا و جدی بودن تهران در این زمینه خبر داد.
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه که برای دیدار دوجانبه فنلاند به سر می برد، امروز سه شنبه با آقای ماتی آنتونن قائم مقام وزارت امور خارجه، خانم آنه سیپی راینن معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه و آقای پرتی سالولاینن معاون کمیته امور خارجی پارلمان و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران دیدار و گفتگو کرد.
" در کنار همتایان روس و ترک خود به منظور پیشبرد کمیته قانون اساسی سوریه برای حل بحران این کشور در ژنو هستم. ما همیشه بر یک راه حل سیاسی که سوری باشد و توسط خود سوری ها هدایت شود تاکید کردیم.
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه به عنوان ضامنین فرمت آستانه، نشستی سه جانبه و مشورتی را با آقای استفان دمیستورا فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در ژنو مورخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ ( ۲۷ آذر ۱۳۹۷) برگزار کردند.
رایزنی های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در خصوص تامین امنیت بین المللی اطلاعات در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۹۷ در تهران برگزار شد.
رئیس‌ جمهور با تبریک فرا رسیدن روز ملی قطر به شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت این کشور ابراز اطمینان کرد که با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان تهران و دوحه می‌توان در جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه و گسترش روز افزون روابط فی‌مابین در تمامی زمینه‌ها گام‌های ارزنده‌ای برداشت.
سفير | اطلاعات کلی | قانون اساسی |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | پیام سفیر | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر