دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧
گالری
پیوند ها  چاپ        ارسال به دوست

عزیمت رئیس تاق بازرگانی تهران و هیئت همراه ه بخارست

گسترش روابط و همکاری اقتصادی ایران و رومانی

بسمه تعالی

مهندس خوانساری رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن تهران که در رأس یک هیئت 20 نفره از تجار، صاحبان صنایع کشورمان روز سه شنبه  وارد بخارست پایتخت  رومانی گردید و صبح روز گذشته با وزیر اقتصاد ، صنعت ، معدن و گردشگری و نیز معاون وزیر انرژی  این کشور دیدار و گفتگو نمود. در این ملاقاتها ، آقای مهندس خوانساری با اشاره به توانائی های جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف صنعت ، گردشگری ، معدن ، کشاورزی و انرژی بر لزوم تحرک بیشتر طرفهای رومانیایی با توجه به فضای مناسب ایجاد شده بعد از توافقنامه هسته ای تأکید نموده و اظهار داشت دو کشور میتوانند در بحث گردشگری ، خودروسازی و قطعات خودرو ، صنایع نفت و گاز و سایر صنایع ، کشاورزی ، پتروشیمی ، تجهیزات الکترونیکی و سایر موارد مورد علاقه طرفین براحتی همکاری داشته باشند.

آقای تودوسه وزیر اقتصاد ، تجارت و توسعه رومانی ضمن استقبال از سفر هیئت جمهوری اسلامی ایران آنرا گام مهمی در جهت احیاء روابط اقتصاد دو کشور دانسته و اظهار داشت علیرغم پائین بودن حجم مبادلات تجاری دو کشور اما  تجار ایرانی مقیم  رومانی همچون یک شهروند معمولی این کشور با کمال آسایش و راحتی به امور  خود پرداخته اند و ما امیدواریم در اولین فرصت از جمهوری اسلامی ایران دیدار کنیم .

بوگدان نیکلای بادآ معاون وزیر انرژی رومانی نیز با ابراز خوشحالی از ملاقات با هیئت اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت : این سفر فرصت مناسبی است که روابط سنتی دو کشور را از سربگیریم . رومانی  دارای ظرفیت های قابل توجهی در زمینه  نیروی برق است . ما از نیروگاههای هسته ای ،آبی و نیز انرژی های تجدید پذیر برخورداریم . ما گاز طبیعی و نفت هم داریم .  رومانی بسیار علاقمند است که با کشورهای حاشیه دریای خزر همکاری داشته باشد . در زمینه انرژی فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در رومانی وجود دارد. ما افتخار می کنیم که روابط تاریخی و دیرنیه ای با ایران داریم . امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم هیئتی را جهت دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران اعزام نمائیم .دانلود فايل : وزیر_اقتصاد_رومانی.JPG ( 112KB )


١١:٢٠ - 1394/07/09    /    شماره : ٣٦٠٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٧٠١خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران