دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
گالری
پیوند ها  چاپ        ارسال به دوست

حمله یک کماندو در یک رژه نظامی در ایران: 29 کشته

حمله یک کماندو در یک رژه نظامی در ایران: 29 کشته

طبق گزارش ایرنا، "تعداد شهدای حمله تروریستی به 29 تن رسید. در بین قربانیان زنان و کودکان هم دیده می شوند". بر اساس همین منبع، بیش از 53 تن زخمی در بیمارستان های مختلف بستری شدند. طبق اطلاعاتی که بوسیله رسانه های ایرانی منتشر شدند، این حمله "تروریستی" بوده است. سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح اظهار کرد که تیم تروریستی امروز اهواز ۴ نفر بودند که جنازه ۳ نفر در اختیار نیرو‌های امنیتی است و نفر چهارم نيز دستگیر شد.
بر اساس گزارش رویترز، "مقاومت ملی الاحواز" مسئولیت حمله به رژه در اهواز را بر عهده گرفت. یعقوب حر الشوشتری، سخنگوی "جنبش عربی آزادی بخش الاحواز" (گروهی که خود را مدافع حقوق اعراب ساکن خوزستان توصیف می‌ کند) اظهار کرد که "مقاومت ملی الاحواز، که نهاد عام تر و شامل چند گروه است مسئولیت را قبول می ‌کند. این عملیات جزیی از مقاومت مشروع ما است و هیچ شهروند عادی هدف قرار نگرفت."
طبق رویترز و آسوشیتید پرس، مقامات تهران اظهار کردند که یک "گروه خارجی" که مورد حمایت ایالات متحده آمریکا نیز هست ، مسئول این حمله خونین می باشد. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتر خود نوشت: "تروریست های استخدام شده، آموزش‌ دیده، مسلح شده و پول گرفته از سوی یک رژیم خارجی به اهواز حمله کردند. در میان قربانیان، کودکان و روزنامه ‌نگاران به چشم می‌ خورند. ایران، حامیان منطقه ‌ای ترور و اربابان آمریکایی آنها را مسئول چنین حملاتی می‌داند. ایران به سرعت و قاطعانه برای دفاع از جان ایرانیان، پاسخ خواهد داد." وی افزود: "ایران به سرعت و قاطعانه برای دفاع از جان ایرانیان، پاسخ خواهد داد".
ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح همچنین اظهار کرد که "تروریست ها در دو کشور حاشیه خلیج فارس پشتیبانی مالی و تسلیحاتی شده اند و در این کشورها آموزش دیده و سازماندهی شده اند. وی افزود: "این تروریست ها نه داعشی هستند و نه وابسته به سایر گروه های معاند نظام اسلامی، آنان افرادی هستند که از سوی دو کشور حاشیه خلیج فارس، سازماندهی و آموزش داده شده و وارد کشور شده اند. این افراد وابسته به آمریکا و موساد" می باشند.

منبع:

https://www.digi24.ro/stiri/externe/mapamond/sfidare-atac-al-unui-comando-la-o-parada-militara-in-iran-24-de-morti-1001070


١٢:٥٥ - 1397/07/03    /    شماره : ٥٣٦٧٢٣    /    تعداد نمایش : ٢١خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران